PRVNÍ DOJMY ZE ŠPANĚLSKA

Je to asi týden, co jsem si to dofrčela s mýma pár švestkama do Španělska. Jak to tady chodí? Z čeho jsem unešená a z čeho o něco míň? O mých zatím ještě rozpačitých dojmech se dočtete v tomto artículu.

CESTA

Pár malých zádrhelů, jako je zpoždění letu a nestihnutí autobusu nesmělo chybět. Ale jsem tu a to je hlavní! V letadle jsem si pospala a na to, že let do Madridu trvá 3 hodiny, tak mě to utíkalo rychleji než ve Žluťáku Brno – Praha. Z letiště jede přímej autobus do Salamancy asi další 3 hodiny, což už je to nejmenší.

UBYTOVÁNÍ

Musím říct, že jsem se do svýho novýho bytu totálně zamilovala. Z největší části za to vděčím Lucce, která tu bydlela přede mnou a dohodila mi ho. Měla jsem tak od začátku o starost míň. Byt je asi 3 minuty od školy, což jako ne-ranní ptáče oceňuju asi úplně nejvíc. A teda taky to, že se dá všude po okolí běhat. (už jsem byla dokonce 3x)

Mám v pokoji taky plno dekorací…

(Lidl 1€)

MĚSTO

Co mě totálně dostává je centrum Salamancy. Nádherný, historický, čistý. Zároveň dost spletitý. Takový to, jak se najednou objevíte úplně někde jinde, než si myslíte. Stačí se ztratit a stejně toho objevíte nejvíc. Salamanca je studentské město a to tomu dodává takovou osobitou jiskru. Na každém kroku je nějaký tapas bar nebo cafeteria. Na brněnský kavárničky to sice nemá, ale…

Takový normální studijní oddělení.

ŠKOLA

Tady přichází ta rozpačitější část. Zatím jsem se tam naučila to, že když si někdo něco zapisuje, tak zbystřím. A když se někdo v hodině zasměje, tak se přidám. Nojo, bude to chtít na špánině zamakat. Za co jsem strašně ráda je to, že jme si mohli vybrat předměty napříč ročníkama a oborama. Mám třeba grafiku nebo digitální marketing.

Jestli se ptáte, jestli už mám španělský friendy, tak zatím ne. A to možná taky proto, že vypadají všichni úplně stejně. Holky jsou dost stylový, ale všechno na jedno brdo… Takže moc nepoznám, s kým už jsem se třeba bavila. Ale na to mám ještě další měsíce žejo. Mám ale Janču, se kterou bojujeme společně ❤

Celkově jsem z toho nadšená a šťastná! Salamanca je krásná a zatím je tu i nádherný počásko. Zatím vám přes den stačí něco s krátkým rukávem. Co vy, už jste vytáhli zimní kabáty? (pardon)

Navíc jsem ještě neotevřela ani jednu KrabičkuPosledníZáchrany, kterou jste mi dali před odjezdem, což je dobrý znamení. Moc děkuju všem, za podporu. Posílám muchos besos do Česka.

You may also like

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *